11 Kasım 2013 Pazartesi

ilk tiyatrobu ay meraklı minik dergisinde tema sinema.. dila merakla inceledi dergiyi.. ve tahmin edebileceğiniz üzre yüzlerce soru sordu gördükleri karşısında..
- anne bu ne
- projeksiyon kızım
- o ne.. 
- bu filmi perdeye yansıtıyor..
- hangi perdeye..
..................

- anne bu koltuklar nasıl böyle yaa
- annecim sinemada böyle olur.. açar oturursun..
- ben oturmam, sıkışırım 
:)

gibi gibi bir sürü soru..baktık olacak gibi değil..pazar günü sinemaya gidelim yerinde görsün dedik..cumartesi ev tebriğine gittik bir arkadaşa.. onlarda tiyatroya gideceklermiş.. 35 dakikalık bir oyun.. süre kısa olduğu için daha iyi olur diye düşündük.. buluştuk gittik..dila çok heyecanlandı.. salona girince herşeyi inceledi.. ve yine uçsuz bucaksız sorular.. sonra bir anonss " oyunumuz başlamak üzere" 
- aaaa anne dergideki gibi 
- evet ama orası sinemaydı burası tiyatro..
- tirato mu anne
- evett..

salonda boş sandalye yok.. öylesine dolu..biz en öndeyiz..ışıklar söndü,müzik sesi duyuldu.. dila bi irkildi önce.. sonra heyecanla sahneye baktı..olanları anlamaya çalıştığı yüz ifadesinde belliydi.. her ani seste sıçradı yerinden.. ama sonra kaynağını öğrendikçe rahatladı.. ilk 20 dk çıt yoktu salonda.. arkamızda oturan bıdığın anlatıcının anlattıklarına " eevvveeett" diyerek onay vermesi dışında tabi.. :) sonra yavaş yavaş çocuk mızıldanmaları ve annelerin "tamam bak bitiyor" gibi teskin edici cümleleri başladı..
güzel bir tecrübe oldu bizim için.. dila oldukça keyif aldı.. anlata anlata bitiremedi babasına.. gece uyuturken bile hala dilindeydi.. 
- çok güzel bir oyundu diil mi anne.. çok eğlenceli bi gündü.. tekeşşür ederim..seni çok seviyorum biliyor musun ?

ahhh bir de o sevgiyi gel bir de bana sor sen..

hayırlı haftalar..

13 yorum:

 1. Bizim kızımla başbaşa hiç sinema tiyatro deneyimimiz olmadı. hep kreşle gitti.

  Dila saçların çok güzel maşallaaaaah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bizim de ilk oldu nilhan.. korktuğum gibi olmadı çok şükür..
   teşekkür ederiz bu arada..

   Sil
 2. oyy yerim onun pembe yeleğini lüle lüle buklelerini çok tatlı çıkmış yaa. böyle ara ara götürmek iyi oluyor sinemaya tiyatroya alışıyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında küçük olduğunu düşünüyordum.. ama hep gölge oyunu olması, hemde kısa sürmesi nedeniyle çok sıkılmadı.. bundan sonra böyle etkinliklere devam..
   öpüyorum canım..

   Sil
 3. Tiyatroda bir güzel :) Maşallah kuzuma şimdiki çocuklar ne şanslı biz anca ilkokul sıralarında tanışmıştık tiyatroyla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle tuğbacım.. şimdi ki çocuklar çok şanslı

   Sil
 4. ne keyifli bir gün olmuş ne güzel,ben de bu deneyimleri yaşamak için sabırsızlanıyorum::)maşallah öpüyorum güzel dila yi.

  YanıtlaSil
 5. Meraklı minik dergisine bizde aboneyiz ve her ay heyecanla bekliyoruz. Kızımda sinemaya gitmek istiyor güzel bir çocuk film bekliyoruz. :)) Tiyatro da aklıma gelmişti daha önce Mickey'in müzik festivaline gittik önce şaşkın ama sonra mutlu olmuştu. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biz de çok seviyoruz meraklı miniği.. diladan çok ben bekliyorum yeni sayısını..
   bu hafta sonu için bizde baktık ama pek dilaya göre birşey yok.. kulağına çalınırsa haberleşelim..
   bizden de sevgiler..

   Sil
 6. Benimde kızımla sinema deneyimimiz aynı sizin anlattığınız şekilde oldu.ahh onları mutlu etmek ne kadar keyifli.blogunuz gerçekten çok hoş.bir kız annesi olarak keyifle okudum.banada beklerim.amediam.blogspot.com sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onlar için yaşıyoruz işte var mı ötesi.. aman mutlu olsunlar, sıkılmasınlar, geri de durmasınlar..
   gelmezmiyim zevkle..

   Sil
 7. ne güzel ilk tiyatro deneyimi. İnşallah hep böyle keyifli olur

  YanıtlaSil